Aktualności

WIZYTA WICEWOJEWODY W MUZEUM ZIEMI MIĘDZYRZECKIEJ

Ilustracja do informacji: WIZYTA WICEWOJEWODY W MUZEUM ZIEMI MIĘDZYRZECKIEJ W Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej wizytę złożył Wicewojewoda Lubuski Wojciech Perczak, którego przywitał Starosta Powiatu Międzyrzeckiego Agnieszka Olender, Dyrektor Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej Andrzej Kirmiel oraz Wicedyrektor Rafał Mikuła.
Już na samym początku Wicewojewoda poprosił gospodarzy o obejrzenie efektów prac rozpoczętego w poniedziałek remontu dachu wraz z lukarnami budynku głównego Muzeum (dawna siedziba starostów międzyrzeckich).
Warto zaznaczyć, że na realizację prac remontowych Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej pozyskało 300 000,00 zł dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Ochrona Zabytków, natomiast 30 000,00 zł przekazał Powiat Międzyrzecki. Całkowity koszt prac remontowych wyniesie 379 568,44 zł. Pozostałe środki potrzebne do wykonania prac pochodzą z dochodów własnych Muzeum.
Prace remontowo-konserwatorskie obejmą wymianę połaci dachowych, obróbki blacharskie, rynien i rur spustowych, elementów drewnianych i zdobnych, remont lukarn wraz z wymianą okien oraz wymianę instalacji odgromowej.
Zakończenie inwestycji przewidziane jest na październik bieżącego roku.
Dyrektor Muzeum przy tej okazji przybliżył Wicewojewodzie historię naszego regionu, zaprezentował najciekawsze artefakty znajdujące się w muzeum, a także znakomite portrety trumienne, które cieszą się sławą w kraju i za granicą.
Pan Andrzej Kirmiel wraz ze Starostą Agnieszką Olender przedstawili plany inwestycyjne związane m.in. z parkiem muzealnym, parkingiem dla autobusów czy zagospodarowaniem dawnej karczmy dworskiej znajdującej się przy ul. Zachodniej, które będą miały miejsce w najbliższych latach.
Pan Wojciech Perczak był pod wrażeniem historii regionu, ilości unikalnych zbiorów muzealnych oraz możliwości rozwoju, jakie daje usytuowanie kompleksu muzealnego. Obiecał jeszcze nie raz odwiedzić Muzeum w Międzyrzeczu, nie tylko w celach służbowych :)
Na zakończenie wizyty Dyrektor Muzeum i Starosta Międzyrzecki podziękowali za wszelkie wsparcie płynące z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego bez których realizacja wizytowanego remontu i planów inwestycyjnych nie byłyby możliwe. Wicewojewoda i Starosta otrzymali książki autorstwa Andrzeja Kirmiela pt. "Międzyrzecz i ziemia międzyrzecka. Szkice z przeszłości", które z pewnością jeszcze bardziej przybliżą bogactwo historyczne naszego regionu.

Elementy dodatkowe powiązane z tym akapitem w informacji

Galeria zdjęć: 2019.09.04 - Wizyta Wicewojewody w Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej (17)

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

 • Baner: lubuskie.pl - Portal Województwa Lubuskiego
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Regionalny Biuletyn Informacji Publicznej
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: Narodowy Fundusz Zdrowia
 • Baner: Szpital Międzyrzecki
 • Baner: InfoCar
 • Baner: Urząd Ochrony Danych Osobowych
 • Baner: NGO.PL - organizacje pozarządowe
 • Baner: Projekt - Modernizacja kształcenia zawodowego w Powiecie Międzyrzeckim
 • Baner: Fanpage - Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie międzyrzeckim
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Międzyrzeczu
.
Baner: Baner górny - WartaBaner: Baner górny - Głębokie_plażaBaner: Baner górny - Głębokie_stacjaBaner: Baner górny - Zamek_1