Baner: Baner górny - WartaBaner: Baner górny - Głębokie_stacjaBaner: Baner górny - Zamek_1

Newsbox

ZACHODNIA LIGA MTB W BLEDZEWIE POD PATRONATEM STAROSTY MIĘDZYRZECKIEGO

Ilustracja do informacji: ZACHODNIA LIGA MTB W BLEDZEWIE POD PATRONATEM STAROSTY MIĘDZYRZECKIEGO W dniu 11 sierpnia w Bledzewie odbył się IX etap Zachodniej Ligi MTB w kolarstwie górskim. Areną zmagań cyklistów były podbledzewskie lasy i jeziora w otoczeniu dawnych umocnień Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.
Frekwencja zaskoczyła oczekiwania organizatorów, gdyż na linii startu na stadionie miejskim w Bledzewie stanęło blisko 400 zawodników z terenu trzech województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Wielu z nich podkreślało urokliwe walory trasy, która okazała się bardzo szybka i techniczna.
Zwycięzcą na dystansie MEGA (50 km) został Wojciech Mizura z Leszna, natomiast wśród Pań triumfowała Marta Balcerzak z Goleniowa.
Mieszkańcy Powiatu Międzyrzeckiego, oprócz rywalizacji w klasyfikacji generalnej i w kategoriach wiekowych, uczestniczyli również w Mistrzostwach Powiatu, w których zwycięzcą został Marek Strug z Nowej Niedrzwicy.
Wyróżnienia dla najlepszych wręczał Starosta Międzyrzecki Agnieszka Olender, Wicestarosta Zofia Plewa oraz wójt Gminy Bledzew Małgorzata Musiałowska.
Po zakończeniu dekoracji wszyscy sklasyfikowani zawodnicy wzięli udział w losowaniu nagród, w trakcie którego jeden z upominków otrzymał najstarszy uczestnik niedzielnych zawodów - Wojciech Bielecki z Międzyrzecza.
Niemałą atrakcją były również domowe pierogi oferowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Templewa cieszące się bardzo dużym powodzeniem.
Rywalizację honorowym patronatem objęła Starosta Agnieszka Olender, która ufundowała wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Tadeuszem Jasionkiem okazałe puchary dla najlepszych zawodników.
W tym miejscu warto podkreślić wynik radnego, ponieważ w wyścigu na dystansie 25 km zajął trzecie miejsce w kategorii M60.