Starostwo Powiatowe w Międzyrzeczu
Ślubowanie nauczycieli PDF Drukuj Email
wtorek, 03 września 2013 11:29

 

„Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej”takie ślubowanie złożyli 28 sierpnia 2013 r. na sesji Rady Powiatu w Międzyrzeczu nauczyciele, którzy w lipcu zdali egzamin na stopień nauczyciela mianowanego Byli to: Sylwia Kubiak i Beata Czyż ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Alicja Płuciennik i Marek Klimaszewski z Zespołu Szkół Budowlanych. Po ślubowaniu nauczyciele otrzymali z rąk Starosty Międzyrzeckiego  Grzegorza Gabryelskiego akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Starosta życzył nauczycielom kolejnych awansów, sukcesów zawodowych, satysfakcji z wykonywanej pracy oraz pomyślności w życiu osobistym. Do życzeń dołączyli się Przewodniczący Rady Powiatu Lesław Hołownia oraz wiceprzewodniczący  – Radosław Lorenz i Jarosław Szałata.

Halina Pilipczuk


 
Lubuskie Święto Plonów PDF Drukuj Email
środa, 28 sierpnia 2013 12:47

25 sierpnia 2013 r powiat międzyrzecki wziął udział w XV Lubuskim Święcie Chleba połączonym z Lubuskim Świętem Plonów. Uroczystości odbywały się w Bogdańcu. Zainaugurowała je msza święta w kościele parafialnym koncelebrowana przez księdza biskupa Stefana Regmunta. Po jej zakończeniu uczestnicy dożynek przeszli w barwnym korowodzie do Muzeum Techniki Wiejskiej w Bogdańcu. Korowód otwierała uroczyście gmina Bogdaniec. W uroczystościach udział wzięli członkowie zarządu województwa, przedstawiciele Sejmiku, radni, parlamentarzyści, samorządowcy. Z ramienia powiatu
w dożynkach uczestniczyli: wicestarosta - Remigiusz Lorenz, członek Zarządu Powiatu - Zofia Plewa. Koło Gospodyń Wiejskich z Piesek wykonało wieniec dożynkowy, który promował nasz powiat. W przygotowanie aktywnie włączyły się: Genowefa Suchecka, Krystyna Suchecka, Magda Włodek, Halina Lachman. Panie upiekły ciasto, chleb oraz zrobiły smaczny smalec. Degustacja trwała do samego wieczora. Wieniec powiatu międzyrzeckiego otrzymał wyróżnienie. Więcej informacji znajduje się na stronie www.lubuskie.pl w artykule „Bogdaniec stolicą Lubuskiego Święta Plonów”.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII.

Halina Pilipczuk


 
XV Obchody Lubuskiego Tygodnia Seniora PDF Drukuj Email
wtorek, 27 sierpnia 2013 11:02

 


 
Odbyło się harcerskie spotkanie "Światło i dźwięk " PDF Drukuj Email
wtorek, 27 sierpnia 2013 09:42

Pod nazwą „Światło i dźwięk” odbyło się spotkanie harcerzy z 10 DH NSz „Dreptaki” z Domu Pomocy Społecznej w Rokitnie 38 oraz skautów z niemieckiego Braunschweigu. Dwudniowa impreza harcerska została zorganizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Lśnienie” z Rokitna oraz DPS Rokitno 38. Wspólny apel, zabawy, śpiewogranie, ognisko ze słuchowiskiem i wycieczka do MRU Międzyrzecz na długo zapadną w pamięci uczestników. Skauci z Niemiec świetnie bawili się w Polsce zostawiając zaproszenie dla „Dreptaków” na wycieczkę do Niemiec. Impreza została współfinansowana przez Zarząd Województwa Lubuskiego.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII.

Bartłomiej Orzeł


 
Harcerskie spotkanie pt. "Światło i dźwięk" PDF Drukuj Email
środa, 21 sierpnia 2013 12:04

 

Bartłomiej Orzeł

 


 
Sieć Współpracy Zespołu Interdyscyplinarnego PDF Drukuj Email
czwartek, 08 sierpnia 2013 12:34

.

 
I Integracyjny Przegląd Form Artystycznych Domów Pomocy Społecznej Powiatu Międzyrzeckiego PDF Drukuj Email
czwartek, 08 sierpnia 2013 12:22

Dnia 10 sierpnia 2013 r. Stowarzyszenie Nasz Dom w Skwierzynie zaprasza na I Integracyjny Przegląd Form Artystycznych Domów Pomocy Społecznej Powiatu Międzyrzeckiego „Uwierz w siebie i spełniaj swoje marzenia”. Przegląd obejmuje prezentacje różnorodnych form artystycznych z dziedziny piosenki, tańca i małych form teatralnych.

Istotą wydarzenia jest zmiana postaw społecznych wobec osób niepełnosprawnych oraz przezwyciężenia stereotypów i uprzedzeń, a także kreowania pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych.

Przegląd odbędzie się na terenie Domu Pomocy Społecznej w Skwierzynie.

Projekt finansowany przez Gminę Skwierzyna.

 

Izabela Malinowska

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (Plakat.pdf)Plakat.pdf997 Kb


 
MASH - Piknik Militarny w Skwierzynie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 sierpnia 2013 12:32

W dniach 16-17 sierpnia już po raz trzeci w Skwierzynie odbędzie się Piknik Militarny MASH. Serdecznie zapraszamy.

 

 


 
Projekt Programu Współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2014 rok PDF Drukuj Email
czwartek, 01 sierpnia 2013 00:00

OGŁOSZENIE

 

Na podstawie art. 5a ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r.
o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r.
Nr 234, poz. 1536) Starosta Międzyrzecki zaprasza zainteresowane organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 w/w ustawy do konsultacji projektu „Programu współpracy powiatu międzyrzeckiego z organizacjami pozarządowymi innymi uprawnionymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2014 rok”.

Konsultacje będą się odbywać do dnia 30 sierpnia br., w godzinach:
700-1400
w Wydziale Edukacji, Spraw Społecznych i Promocji (Starostwo Powiatowe w Międzyrzeczu, ul. Przemysłowa 2, 66-300 Międzyrzecz, parter, pokój nr 11 i 12, 18).

Uwagi, opinie bądź propozycje zadań publicznych można zgłaszać również telefonicznie, pisemnie oraz drogą elektroniczną:

 

 

Starostwo Powiatowe w Międzyrzeczu

ul. Przemysłowa 2

66-300 Międzyrzecz

tel. 95 742 84 76  lub 29, 16  kom. 504 247 974,
e-mail:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (program współpracy w 2014 r.- projekt.pdf)program współpracy w 2014 r.- projekt.pdf506 Kb


 
XVI Olimpiada Umiejętności Zawodowych Warsztatów Terapii Zajęciowej PDF Drukuj Email
czwartek, 25 lipca 2013 12:15

 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kalendarz imprez

Szukaj ...

Programy i projekty

Szwajcarsko-Polski Program Współpracy

Szwajcarsko_Polski Program Współpracy

Wspieranie rozwoju szkół i przedszkoli w powiecie międzyrzeckim

Szwajcarsko_Polski Program Współpracy

Interaktywna mapa

Interaktywna Mapa Powiatu Międzyrzeckiego

Linki

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Internauci na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości