Starostwo Powiatowe w Międzyrzeczu
Informacja w sprawie realizowanego programu dla bezrobotnych PDF Drukuj Email
środa, 24 lipca 2013 09:59

 

Beata Gołębiewska

 


 
Awans zawodowy PDF Drukuj Email
środa, 24 lipca 2013 09:43

23 lipca 2013 r. czterech nauczycieli ze szkół, dla których powiat międzyrzecki jest organem prowadzącym, zdało egzamin na stopień nauczyciela mianowanego. Byli to: Marek Klimaszewski i Alicja Płuciennik z Zespołu Szkół Budowlanych oraz Sylwia Kubiak i Beata Czyż ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Nauczyciele Ci w okresie stażu realizowali własny plan rozwoju zawodowego zatwierdzony przez dyrektora szkoły, a po zakończeniu stażu przedłożyli dyrektorowi szkoły sprawozdanie z jego realizacji. Za okres stażu nauczyciele otrzymali pozytywną ocenę dorobku zawodowego i złożyli wniosek o podjęcie postępowania egzaminacyjnego na stopień nauczyciela mianowanego. Egzaminy zdali bardzo dobrze, a ich trud wynagrodzony zostanie podwyżką płac od września br. Gratulujemy awansu i liczymy na dalsze wymierne efekty w pracy z uczniami. Na sierpniowej sesji Rady Powiatu złożą ślubowanie i otrzymają akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.

Halina Pilipczuk

 


 

 
Dyżury specjalistów PDF Drukuj Email
środa, 24 lipca 2013 09:06

Klub Integracji Społecznej w Międzyrzeczu w ramach realizowanego projektu KIS na bis III proponuje m.in. poradnictwo:
- prawnika
- psychologa
- doradcy zawodowego
Z konsultacji mogą korzystać osoby nie będące uczestnikami projektu.
Zainteresowanych prosimy o kontakt  z Naszym biurem tel. nr 600-822-164

 

Kierownictwo Projektu

 


 
Święto Policji PDF Drukuj Email
wtorek, 23 lipca 2013 05:38

Komenda Powiatowej  Policji w Międzyrzeczu z okazji swojego święta zorganizowała 19 lipca 2013 r. festyn przy ratuszu miejskim. Atrakcji było wiele. Szczególnym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych, cieszyła się ekspozycja policyjnego sprzętu oraz wata w barwach policji.  Swój udział miało również Starostwo Powiatowe w Międzyrzeczu. Starosta - Grzegorz Gabryelski przekazał na ręce komendanta podinsp. Radosława Mazura gratulacje i wyrazy uznania za pełniona służbę na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Listy gratulacyjne za wzorową i rzetelną służbę otrzymali: sierż. Katarzyna Plewa, sierż. szt. Karolina Soja, sierż. szt. Grzegorz Kozłowski, st. sierż. Marcin Łapa, sierż. szt. Hubert Sroka, asp. Tomasz Dzikowski.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII.

Halina Pilipczuk


 
60-lecie Radia Zachód PDF Drukuj Email
wtorek, 23 lipca 2013 05:33

21 lipca w Zielonej Górze odbył się „Festyn Powiatów" z okazji 60 – lecia Radia Zachód. 22 lipca mija 60 lat od nadania z Zielonej Góry pierwszej audycji radiowej. Powiaty miały okazję zaprezentować swój potencjał. O tym, z czego słyną można było się dowiedzieć na specjalnie przygotowanych stoiskach oraz podczas oglądania występów na scenie. Atrakcją festynu był konkurs "60 potraw na 60-lecie". Na smakoszy czekały pierogi, chleb, smalec, domowe ciasta, wędliny, miody i nalewki. Powiat międzyrzecki również brał udział w tej imprezie. Starosta – Grzegorz Gabryelski zapraszał do odwiedzania naszego stoiska. Skorzystało z tego wielu uczestników. Żeby posmakować szynki w cieście chlebowym serwowanej przez szefa firmy „Madaks” Stanisława Mikanowicza z Przytocznej niektórzy  stali w długiej kolejce. Atrakcję artystyczną zapewnił nam Zespół Batteria z Pszczewa.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII.

Halina Pilipczuk


 
Wizytka Pani Senator w Międzyrzeczu PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 lipca 2013 05:55

18 lipca 2013 r. Starostwo Powiatowe w Międzyrzeczu odwiedziła Pani Senator Rzeczypospolitej Polski Helena Hatka. Starosta Grzegorz Gabryelski rozmawiał z panią senator na temat przekształcenia Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością oraz o kolejnym etapie remontu naszego zamku. Następnie w towarzystwie wicestarosty Remigiusza Lorenza pani senator udała się do 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej. Informacje i zdjęcia z tej wizyty można zobaczyć na www.miedzyrzecz.biz. Gościła również w naszym szpitalu. Pobyt w Międzyrzeczu zakończył się spotkaniem z dyrektorem  Ziemi Międzyrzeckiej.

 

Halina Pilipczuk


 
Zaproszenie dla organizacji pozarządowych. PDF Drukuj Email
wtorek, 16 lipca 2013 07:16

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Ośrodek Regionalny w Zielonej Górze
Fundacja na rzecz Collegium Polonicum

Lubuska Federacja Sportu

Szanowni Państwo,

Przedstawiciele Organizacji Pozarządowych

Województwa Lubuskiego

Fundacja na rzecz Collegium Polonicom, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Ośrodek Regionalny w Zielonej Górze oraz Lubuska Federacja Sportu zaprasza do poparcia wniosku organizacji pozarządowych  do Marszałka Województwa Lubuskiego  o powołanie Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubuskiego na lata 2013 – 2015 w Zielonej Górze.

U z a s a d n i e n i e

Wnioskujemy o powołanie Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubuskiego.

Uważamy, że pozytywne rozpatrzenie wniosku wzmocni mechanizmy partycypacyjne w kreowaniu wdrażania polityk publicznych oraz podejmowaniu decyzji publicznych. Jednocześnie RDPP WL wzmocni rolę sektora samorządowego w kształtowaniu konsultacji i dialogu społecznego. Współdziałanie w radzie  umożliwi efektywniejszą współpracę międzysektorową w zakresie współtworzenia i realizacji założeń dokumentów strategicznych dla województwa lubuskiego.

W naszym regionie działa ponad trzy tysiące organizacji pozarządowych we wszystkich obszarach życia społecznego aktywnie tworzących społeczeństwo obywatelskie, dlatego chcemy dzielić się  doświadczeniem i wzmacniać budowanie kapitału społecznego naszego regionu.

Wypełniony załącznik, podpisany przez osoby upoważnione do reprezentowania organizacji prosimy o dostarczenie w terminie do dnia 29 lipca:

Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej
Ośrodek Regionalny w Zielonej Górze

ul. Boh.Westerplatte 9
65-034 Zielona Góra

Pokój 305

Osoba do kontaktu Lidia Legutko i Sylwia Świderska

lub do:

Fundacja na rzecz Collegium Polonicum
ul. Kościuszki 1
69-100 Słubice

Osoba do kontaktu Adam Szulczewski lub w sekretariacie podczas konsultacji Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 z NGO:

19 lipca 2013 r. w Centrum Integracji Społecznej w Gorzowie Wielkopolskim, przy ul. Teatralnej 26, na godz. 11.00

oraz 22 lipca 2013 r. w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze (Sala Witrażowa), przy al. Niepodległości 15, godz. 09.30.

Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie konieczne jest minimum 50 organizacji popierających wniosek.

Serdecznie zapraszamy do licznego poparcia wniosku.

 

 

Iwona Szablewska

Dyrektor

Fundacja RozwojuDemokracji

Lokalnej Ośrodek Regionalny

w Zielonej Górze

Magda Tokarska

Prezes

Fundacja na rzecz

Collegium Polonicum

 

Bogusław Sułkowski

Dyrektor Biura

Lubuskiej Federacji Sportu

 

 

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (wniosek RDPP.doc)wniosek RDPP.doc440 Kb


 
Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż: urządzeń gastronomicznych, wirówki pralniczej, proszku do prania. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 08 lipca 2013 06:54

 


 
Certyfikat akredytacyjny dla SP ZOZ w Międzyrzeczu PDF Drukuj Email
wtorek, 02 lipca 2013 10:44

W dniu 28 czerwca 2013 roku w sali kinowej Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury odbyło się wręczenie Certyfikatu  Akredytacyjnego dla międzyrzeckiego szpitala. Należy podkreślić, iż Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Międzyrzeczu jest jedynym w  województwie lubuskim, który otrzymał takie wyróżnienie.
Ocena akredytacyjna oparta jest na porównaniu stwierdzonej praktyki postępowania i stanu jednostki z wzorcami, jakie stanowią standardy akredytacyjne oraz dokonaniu oceny stopnia ich spełnienia.
Kierując się rekomendacją Rady Akredytacyjnej, której podstawą jest dokumentacja przekazana przez Ośrodek Akredytacyjny z przeprowadzonego przeglądu jednostki pod względem spełnienia standardów Minister Zdrowia przyznał naszemu Szpitalowi akredytację na kolejne 3 lata ( 2013-2016). Certyfikat wręczał Dyrektor Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia Pan Jerzy Hennig. W uroczystościach wręczenia certyfikatu uczestniczyli Starosta Międzyrzecki Grzegorz Gabryelski, Wicestarosta Remigiusz Lorenz, Przewodniczący Rady Powiatu Lesław Hołownia Andrzej Świder przedstawiciel Wojewody Lubuskiego, Europoseł Ziemi Zachodniopomorskiej i Lubuskiej Sławomir Nitras oraz licznie zgromadzeni pracownicy szpitala. Serdecznie gratulujemy.

Aldona Agnieszka Gajek

 

Zapraszamy do obejrzenia GALERII.


 
Stypendia Starosty Międzyrzeckiego – rozdane PDF Drukuj Email
piątek, 28 czerwca 2013 06:52

W dnia 25 czerwca br. na Sesji Rady Powiatu zostały wręczone stypendia za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe uczniów międzyrzeckich szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2012/2013. Nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczył Starosta Międzyrzecki Grzegorz Gabryelski Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
21 wybitnie uzdolnionych uczniów, którzy reprezentowali szkołę i powiat na olimpiadach przedmiotowych  i zmaganiach sportowych otrzymało stypendia w wysokości 700 zł. Tegorocznymi stypendystami zostali:


1.    Belgrau Szymon I Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzeczu
2.    Gebuza Łukasz – I Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzeczu
3.    Kaniuk Marek – I Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzeczu
4.    Kociołek Michalina -  I Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzeczu
5.    Marcela Jan – I Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzeczu
6.    Nagajek Damian – I Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzeczu
7.    Nowacka Sonia -  I Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzeczu
8.    Pas Mariusz - I Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzeczu
9.    Skołuda Kamila -  I Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzeczu
10.    Stanisławski Krzysztof- I Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzeczu
11.    Spychała Maciej - I Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzeczu
12.    Sobczyk Elżbieta - I Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzeczu
13.    Sadłowska Dominika - I Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzeczu
14.    Skoczylas Kamila - I Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzeczu
15.    Warszawa Magda - I Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzeczu
16.    Wierzbicka Anna - I Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzeczu
17.    Wiesiołek Patrycja - I Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzeczu
18.    Żuchowska Kamila -  I Liceum Ogólnokształcące w Międzyrzeczu
19.    Litwin Aleksandra – Zespół Szkół Ekonomicznych w Międzyrzeczu
20.    Pihan Gabriel – Zespół Szkół Ekonomicznych w Międzyrzeczu
21.    Szulc Marta – Zespół Szkół Ekonomicznych w Międzyrzeczu
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Aldona Agnieszka Gajek

 

Zapraszamy do obejrzenia GALERII.


 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kalendarz imprez

Szukaj ...

Programy i projekty

Szwajcarsko-Polski Program Współpracy

Szwajcarsko_Polski Program Współpracy

Wspieranie rozwoju szkół i przedszkoli w powiecie międzyrzeckim

Szwajcarsko_Polski Program Współpracy

Interaktywna mapa

Interaktywna Mapa Powiatu Międzyrzeckiego

Linki

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Internauci na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości