Starostwo Powiatowe w Międzyrzeczu
Wizyta gości z Niemiec w naszym powiecie PDF Drukuj Email
piątek, 25 października 2013 12:04

24 października 2013 r. w naszym powiecie gościliśmy Pana Stefana Hellerta dyrektora ośrodka leczenia uzależnień i Panią Wacławę Haake prezesa stowarzyszenia na rzecz dzieci Street Work z Frankfurtu. Wizyta to kontynuacja współpracy partnerskiej nawiązanej podczas realizacji polsko-niemieckiego projektu Akcja Człowiek. Goście rozpoczęli od wizyty w starostwie powiatowym. Pan wicestarosta Remigiusz Lorenz przywitał ich i przekazał kilka informacji o naszym powiecie. Naszych gości interesowały metody leczenia uzależnień oraz działalność organizacji pozarządowych zajmujących się rozwiązywaniem problemów osób uzależnionych i ich rodzin. Ofertę leczenia stacjonarnego i ambulatoryjnego przedstawili dyrektor ds. lecznictwa i pracownicy merytoryczni Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Obrzycach. Natomiast działalność organizacji pozarządowej przedstawiona została w prezentacji Klubu Abstynenta „Zdrój” w Skwierzynie.
Ponadto delegacja niemiecka odwiedziła Zespół Szkół Ekonomicznych, ponieważ Pani Wacława to absolwentka Technikum Ekonomicznego w Międzyrzeczu - matura 1965.
Dzięki uprzejmości dyrektor  ZSE Anny  Górznej, absolwentka mogła zwiedzić swoją „Alma Mater” i na chwilę „przenieść” się w szkolne  lata.

 


 
Na wypadek kryzysu PDF Drukuj Email
piątek, 25 października 2013 08:27

 

Zapraszamy do obejrzenia GALERII.


 
Powiatowy program Ochrony Zdrowia Psychicznego PDF Drukuj Email
piątek, 25 października 2013 06:58

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (Powiatowy program Ochrony Zdrowia Psychicznego.pdf)Powiatowy program Ochrony Zdrowia Psychicznego.pdf1467 Kb


 
Informator - formy opieki nad osobami zaburzeniami psychicznymi PDF Drukuj Email
piątek, 25 października 2013 06:52

.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (INFORMATOR.pdf)INFORMATOR.pdf1859 Kb


 
XV Powiatowe Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Międzyrzeckiego PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 października 2013 13:18

Tradycją stało się już że w każdy ostatni weekend sierpnia na strzelnicy myśliwskiej w Międzychodzie rozgrywane są zawody strzeleckie o puchar Starosty Międzyrzeckiego. Nie inaczej było w tym roku. Grupa myśliwych z okolicznych kół łowieckich spotkała się na strzelnicy w Międzychodzie aby we wspólnym gronie  rozstrzygnąć kto jest lepszym strzelcem. Oprócz wielu nagród które zawsze są do zdobycia jedna jest szczególnie cenna, każda z drużyn strzeleckich chce zdobyć przechodni puchar fundowany przez Starostę Międzyrzeckiego i to trofeum toczą się najzacieklejsze „boje”.

Rok w rok zawody organizowane są przez inne koło łowieckie, w tym roku zaszczyt ten przypadł Kołu Łowieckiemu Żuraw z Brójec. W zawodach udział wzięło 7 kół, łącznie 23 zawodników. Uroczyste otwarcie zawodów przeprowadził Sekretarz Powiatu Międzyrzeckiego Pan Bogusław Maciejczak. Każdy strzelec pokazał się z jak najlepszej strony, tak aby zdobyć jak największa liczbę punktów. Dopisała również pogoda, która zawsze w dniu zawodów jest jak na zamówienie. Po blisko 5-cio godzinnych zmaganiach na strzelnicy wyłoniono najlepsze drużyny i najlepszych strzelców indywidualnych, i tak:

W klasyfikacji drużynowej na podium stanęły:

 1. Drużyna Koła Łowieckiego „Celuloza” Kostrzyn,
 2. Drużyna Koła Łowieckiego „Żuraw” Brójce,
 3. Drużyna Koła Łowieckiego „Ponowa” Międzyrzecz,

W klasyfikacji indywidualnej na podium stanęli:

 1. Juliusz Bialic KŁ „Celuloza” Kostrzyn,
 2. Andrzej Burakiewicz „Żuraw” Brójce
 3. Marek Najda KŁ „Celuloza” Kostrzyn,

W klasyfikacji przewodniczących komisji rewizyjnych na podium stanęli:

 1. Marek Najda KŁ „Celuloza” Kostrzyn,
 2. Egzekwo Mariusz Fiedorowicz „Żuraw” Brójce i Jerzy Pawliszak KŁ „Rogacz” Międzyrzecz
 3. Arkadiusz Jaszczak  KŁ „Ponowa” Międzyrzecz

 

Zapraszamy do obejrzenia GALERII.


 

 
Razem ze Szwajcarami o bezpieczeństwie ruchu drogowego PDF Drukuj Email
piątek, 18 października 2013 08:58

 

16 października bieżącego roku odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, który realizowany jest na terenie powiatu międzyrzeckiego w ramach Szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej KIK 76. Projekt jest formą bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Szwajcarię ze środków Funduszu Szwajcarskiego, którzy osiągnęli duże sukcesy w poprawie bezpieczeństwa na swoich drogach. Finansowaniem takich inicjatyw jakie odbyły się w powiecie chcą zaszczepić dobre wzorce i praktyki na polskim gruncie.

W konferencji wzięli udział Starosta Międzyrzecki- Grzegorz Gabryelski, Wicestarosta – Remigiusz Lorenz, Przewodniczący Rady Powiatu – Lesław Hołownia, przedstawiciele Policji szwajcarskiej Damian Meier i Yves Staub oraz Roland Wiederkher – ekspert
z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego, przedstawiciele Komendy Głównej Policji młodszy inspektor Dariusz Podleś- kierownik projektu oraz Pan Robert Skibiński, przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji, Komendy Miejskiej Policji
w Międzyrzeczu, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu, przedstawiciele Wojewody Lubuskiego, samorządowcy, Zarządu Dróg Powiatowych WORD-u z Gorzowa i Zielonej Góry oraz społecznicy z grupy ratownictwa medycznego a także dzieci i młodzież międzyrzeckich szkół.

W czasie konferencji zaprezentowane zostały inwestycje poczynione z przyznanych środków na terenie powiatu, pokaz skoordynowanych służb ratowniczych podczas zdarzeń w ruchu drogowym a także statystyki pokazujące stan bezpieczeństwa ruchu drogowego w powiecie oraz filmy edukacyjne. Zarówno darczyńcy jak i pozostali goście spotkania uczestniczyli w objeździe pokazującym zrealizowane inwestycje. Wszyscy uczestnicy konferencji zgodnie przyznali, iż takie przedsięwzięcia w pełni popierają i są pełni uznania dla Szwajcarów, a także mieli okazję wymienić się doświadczeniami związanymi z poprawą bezpieczeństwa na drogach.

 

Agnieszka Aldona Gajek

 

Zapraszamy do obejrzenia GALERII.


 
Pierwsza pomoc w przypadku nagłego zatrzymania krążenia PDF Drukuj Email
czwartek, 17 października 2013 08:37

 

Interaktywny film edukacyjny „Nagłe zatrzymanie krążenia”.


 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
poniedziałek, 14 października 2013 13:12

11 października 2013 r. w sali widowiskowo – kinowej Międzyrzeckiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość została połączona ze ślubowaniem uczniów klasy technik-logistyk o profilu wojskowym z Zespołu Szkół Budowlanych w Międzyrzeczu.

Zaproszeni goście z podziwem oglądali program artystyczny przygotowany przez nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych. Program w humorystyczny sposób przedstawiał problemy edukacyjne.

Pan starosta, Grzegorz Gabryelski oraz przewodniczący Rady Powiatu, Lesław Hołownia podziękowali za codzienną troskę o rozwój młodzieży, za podnoszenie jakości ich kształcenia oraz motywowanie młodego pokolenia do nauki i rozwijania postaw obywatelskich.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przyznane zostały Nagrody Starosty Międzyrzeckiego.

Nagrody otrzymali:

 • Maciej Rębacz i Irena Piotrowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Heliodora Święcickiego w  Międzyrzeczu,
 • Anna Górzna i Izabela Haremza z Zespołu Szkół Ekonomicznych im St. Staszica w Międzyrzeczu,
 • Gabriela Bujanowska, Marek Klimaszewski oraz  Robert Kubiszewski z  Zespołu  Szkół Budowlanych w Międzyrzeczu,
 • Arletta Stachecka i Hanna Baran ze Specjalnego Ośrodka  Szkolno- Wychowawczego  im. Marii Konopnickiej w Międzyrzeczu,
 • Zbigniew Koziński i Agnieszka Szadkowska z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Międzyrzeczu
 • Halina Działoszyńska oraz Bożena Pielużek z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Skwierzynie.

W spotkaniu uczestniczyła prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego – Elżbieta Śmiałek.

Pan Starosta i prezes ZNP podkreślili, że edukacja jest wspólnym dobrem i dlatego tak ważne  jest  wzajemne zrozumienie oraz konstruktywna i merytoryczna współpraca.  Wiceburmistrz Międzyrzecza, Agnieszka Olender wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej, Maciejem Rębaczem przekazali na ręce p. dyrektor  Gabrieli Bujanowskiej list gratulacyjny.

 

Halina Pilipczuk

 


 
Program Opieki nad Zabytkami PDF Drukuj Email
czwartek, 10 października 2013 12:33

Zarząd Powiatu Międzyrzeckiego, w poczuciu odpowiedzialności za lokalne dziedzictwo kulturowe, planuje opracowanie Powiatowego Programu Opieki nad Zabytkami. Ustawa o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami z 23 lipca 2003 r. (Dz. U. Nr 162, poz. 1568 z późn.zm.), zgodnie z art. 87 ust. 1 i ust. 5 w/w ustawy zobowiązuje do sporządzenia powiatowego programu opieki nad zabytkami na okres 4 lat. Program  uchwala Rada Powiatu.
W związku z powyższym zachęcamy Państwa do przesyłania informacji mogących mieć znaczenie przy opracowywaniu Powiatowego  Programu Opieki nad Zabytkami  na lata 2014-2018  na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Na Państwa propozycje, sugestie oczekujemy do końca listopada 2013 r.

 

 


 

 
Informacja dla hodowców trzody chlewnej dotycząca afrykańskiego pomoru świń PDF Drukuj Email
czwartek, 10 października 2013 10:41

 

Główny Inspektor Weterynarii

 


 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Kalendarz imprez

Szukaj ...

Programy i projekty

Szwajcarsko-Polski Program Współpracy

Szwajcarsko_Polski Program Współpracy

Wspieranie rozwoju szkół i przedszkoli w powiecie międzyrzeckim

Szwajcarsko_Polski Program Współpracy

Interaktywna mapa

Interaktywna Mapa Powiatu Międzyrzeckiego

Linki

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Internauci na stronie

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości