.
Baner: Baner górny - WartaBaner: Baner górny - Głębokie_stacjaBaner: Baner górny - Zamek_1

Aktualności

TANECZNA RODZINA JEST TYLKO JEDNA - NEW DANCE FAMILY

Ilustracja do informacji: TANECZNA RODZINA JEST TYLKO JEDNA - NEW DANCE FAMILY Kto zakupił lub otrzymał bilet na Galę NEW DANCE FAMILY ten prawdopodobnie nie spodziewał się, że to będzie przepustka do Krainy Czarów, tanecznej i rozśpiewanej scenerii. Pretekstem do stworzenia widowiska były oczywiście kolejne już, 35-te Urodziny Zespołu NEW DANCE FAMILY. Do Krainy Czarów widzowie mogli pospieszyć za uciekającym Królikiem i goniącą go Alicją. No i … wpadliśmy do bajki, kolorowej, szalonej, gdzie czas biegnie swoim tempem, a następujące po sobie zdarzenia są nieoczekiwane i porywające.
Podczas dwóch koncertów NEW DANCE FAMILY swoje umiejętności i niezwykłe historie zaprezentował wszystkie grupy Zespoł.. Widownię szczególnie rozczuliły najmłodsze dzieci, które dzielnie stawiły czoła tremie i wytańczyły kolorową, hawajską „Alohę”, rozbrykane „101 dalmatyńczyków”, kolorowe, maleńkie „Wróżki”. Na kolejne atrakcje i ucztę dla oczu zapraszały postacie z bajki „Alicja w Krainie Czarów”: Królowa Kier- skracająca o głowę każdego niesfornego poddanego, Szalony Kapelusznik, który porywał widzów w kolejne odsłony czarodziejskiej krainy oraz wspomniani już Alicja i Królik. Było różnorodnie, a klimat zmieniał się jak w kalejdoskopie. Z tanecznego „Meksyku” zabierało nas wojsko ze swoją przywódczynią „Mulan”, potem do historii „I like Money”, prawie jak z serialu kryminalnego, by w końcu odwiedzić fabrykę czekolady Wiily’ego Wonka. Starsze grupy zespołu zachwycały naprawdę wyrafinowanymi, ciężko wypracowanymi umiejętnościami akrobatycznymi oraz refleksyjną atmosferą tańców „Gra o…”, czy „Dziwny jest ten świat”. Szczególnie wyróżnione zostały tancerki, które wytańczyły tytuły Mistrza Świata, Wicemistrza Świata oraz tytuł II Wicemistrza Świata we wrześniu 2022r. Mistrzynie zostały uhonorowane przez Burmistrza Skwierzyny - Lesława Hołownię specjalnymi za godne reprezentowanie Gminy Skwierzyna.
Nie bez przyczyny nazwa zespołu to NEW DANCE FAMILY, bo rzeczywiście panuje tutaj rodzinna atmosfera. To nie tylko tańczące dzieci i prowadzące je trenerki, ale również wspierający rodzice, którzy biorą na swe barki wszelkie przygotowania do koncertów i innych przedsięwzięć. To dzięki temu, że oni użyczyli swych talentów i mrówczej czasem pracy powstały bajkowa scenografia, cały wystrój, w szatniach panowała rodzinna atmosfera, rekwizyty były tam, gdzie potrzeba, a dzieci prezentowały się pięknie. A, żeby nie było, że miłość do tańca to czują tylko dzieci… to pod okiem mam - instruktorek powstał też układ taneczny, który właśnie zaprezentowali rodzice, co wywołało burzę emocji wśród dzieciaków, ale chyba też widowni. Manuela Mamys wraz z instruktorkami Gabrielą Dziobek oraz Oktawią Raczyńską zaraża tańcem bardzo skutecznie i tworzą rodzinkę, już całkiem sporą.
Nie sposób też nie wspomnieć, że galę uświetniły swoją obecnością i pięknym śpiewem nasze rodzime artystki Joanna Kwapisz Barska oraz Zuzanna Piwko, która dodatkowo wcieliła się w postać Alicji. Za ich obecność jesteśmy ogromnie wdzięczni i mamy nadzieję, że też mogły poczuć rodzinną, wesołą, taneczną atmosferę.
Podczas Gali Tanecznej NEW DANCE FAMILY nie zabrakło miłych słów, podziękowań i wzruszeń. Kadra Zespołu zawsze pamięta o swoich Przyjaciołach - założycielce Zespołu, którą jest Nadzieja Szczepaniak, Burmistrzu Skwierzyny, który jest z Zespołem od początku jego istnienia i wspiera zawsze całym sercem, Radzie Miejskiej w Skwierzynie, która w tym roku ufundowała przepyszną niespodziankę dla naszych tancerzy, Przedstawicielach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, to dzięki nim możliwa jest organizacja szeregu warsztatów i doskonalenie techniki tańca, Dyrektorach jednostek organizacyjnych Gminy – Zespołu Edukacyjnego, Skwierzyńskiego Ośrodka Kultury oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji, za wsparcie w codziennej działalności Zespołu, za udostępnianie miejsc do treningów i zawsze bezpieczne podróże na miejsce zmagań tanecznych oraz Wszystkich rodzicach za trud wkładany w rozwój i edukację oraz oddanie w ręce Zespołu swojego największego i najcenniejszego skarbu – swoich dzieci, aby mogły się realizować na lokalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych scenach. Za to wszystko bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY.
Składamy również ogromne podziękowanie dla osób, które wsparły organizację Gali Tanecznej NEW DANCE FAMILY. Bez Państwa życzliwości i dobrego serca nie byłby możliwy dalszy rozwój tancerzy i zaprezentowanie dorobku artystycznego uzdolnionych dzieci, młodzieży i ich rodziców.
Partnerami Gali byli Gmina Skwierzyna, Powiat Międzyrzecki oraz Województwo Lubuskie.
 
Joanna Rumin-Stańczuk
Zespół Taneczny NEW DANCE FAMILY

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

 • 08-05-2023
 • Baner: lubuskie.pl - Portal Województwa Lubuskiego
 • Baner: Lubuski Urząd Wojewódzki
 • Baner: Regionalny Biuletyn Informacji Publicznej
 • Baner: Związek Powiatów Polskich
 • Baner: Narodowy Fundusz Zdrowia
 • Baner: Szpital Międzyrzecki
 • Baner: IKP - Internetowe Konto Pacjenta
 • Baner: InfoCar
 • Baner: Urząd Ochrony Danych Osobowych
 • Baner: NGO.PL - organizacje pozarządowe
 • Baner: Cyfrowy Powiat
 • Baner: Powiatowy Urząd Pracy w Międzyrzeczu
 • Baner: Nieodpłatna Pomoc Prawna
 • Baner: Lokalny Portal Edukacji Prawnej
 • Baner: Rozlicz PIT w powiecie międzyrzeckim